Kdo byla zpěvačka Victoria Velvet alias Victoria Vera Blyth?

Victoria Vera Blyth

Autor: Libor Frýdl

14. června 2024 11:52

Jak už stars24.cz informoval, ve 40 letech byla v turecké Ankaře zavražděna zpěvačka Victoria, známá také jako Victoria Vera Blyth nebo Victoria Velvet. Kdo byla Češka s jihoafrickými kořeny?

Victoria se narodila v roce 1984 v Kapském Městě v Jihoafrické republice. Její otec byl Čech a matka pocházela z Namibie, jak uvádí web Hürriyet.com. Do Česka se s rodinou přestěhovala v roce 1998, kde vystudovala hudební vědu.

Své první album "Killing Me Softly" vydala v roce 2004, ale do povědomí se dostala až s vydáním druhého alba v roce 2006. Fanoušci ji mohou znát také z vystoupení s slovenskou zpěvačkou Darou Rolins a z účinkování v seriálu Ošklivka Katka, kde hrála samu sebe.

Hotel California By Victoria

Video: YouTube

V roce 2009, těsně před svými 26. narozeninami, přivedla na svět svého prvního potomka. Následně měla ještě dvě děti, všechny s manželem Thomasem Blythem, který se věnoval výstavbě ropných zařízení a často nebyl doma. Rodina tak žila nějakou dobu odděleně, jak připomíná web Prima Ženy.

V roce 2019 Victoria Velvet oznámila, že se stěhuje z České republiky do Turecka, aby byla se svým manželem, který tam zakládal firmu a potřeboval její pomoc.

Po přestěhování do Ankary nezahálela. Založila běžeckou organizaci Runkara a další čtyři organizace zaměřené na sport, umění a sociální solidaritu. Také se věnovala práci na zlepšení turecko-českých vztahů. 

Témata: Victoria Vera Blyth