Kauza Cimický se táhne už dva roky: Začalo to neuděleným vyznamenáním od Zemana!

Jan Cimický

Autor: Pavel Krejčí

25. října 2023 9:15

Jan Cimický podle dostupných informací bojuje o život, v uplynulých dnech byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. O víkendu to budou dva roky, co kauza kolem známého psychiatra nabrala na obrátkách. Souviselo to se státním vyznamenáním. 

Vyznamenání se v Česku předávají 28. října u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu. Před dvěma lety se předávání kvůli covidu-19 nekonalo v tradičním termínu, byla ale odhalena jména oceněných.

Nechyběl mezi nimi právě Cimický, který měl od tehdejšího prezidenta Miloše Zemana obdržet medaili Za zásluhy I. stupně za zásluhy o stát v oblasti kultury. Zařazení jeho jména na seznam vyznamenaných ale vyvolalo velký rozruch.

Čtěte také

Psychiatr čelí od té chvíle nařčením a nyní už i obviněním ze sexuálního obtěžování, případem se totiž usilovně zabývala policie. Před několika týdny došlo k obžalobě, přičemž hlavní líčení v kauze mělo začít v listopadu.

Aktuálně ale není vůbec jisté, že soudní proces začne. Cimický se podle informací Blesku nachází ve vážném stavu na oddělení ARO ve střešovické nemocnici, kam jej přivezli v bezvědomí poté, co se údajně předávkoval léky. 

Témata: Jan Cimický Miloš Zeman