Kate bojuje s rakovinou: Princezna potřebuje dvě věci, pak přijde zelená od lékařů!

Kate Middleton na vánoční akci

Autor: Pavel Krejčí

23. května 2024 12:50

Britskou monarchií letos otřásají v základech zdravotní problémy jejích členů. Králi Karlovi III. i princezně Kate byla diagnostikována rakovina. Zatímco panovník se už opět objevuje na veřejnosti, jeho snacha se drží v ústraní. Lidem se ukáže, až dostane zelenou od lékařů. Kdy se tak stane? 

"Vrátí se k práci, až dostane zelenou od svých doktorů. Teď potřebuje prostor a soukromí, aby se zotavila," uvedl zdroj z královské rodiny pro americkou stanici NBC News. Mluvčí Kensigtonského paláce v uplynulých dnech sdělil v podstatě to samé, přičemž zopakoval výzvu k respektování soukromí manželky následníka trůnu.

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. Lidé se však zajímají o její zdravotní stav. "Daří se jí dobře," prozradil princ z Walesu při nedávné návštěvě nemocnice na souostroví Scilly u pobřeží Anglie.

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie