Karel III. sbírá síly před operací! Je William připraven se ujmout královských pravomocí?

Král Charles III.

Autor: Pavel Krejčí

19. ledna 2024 16:25

Brity v uplynulých dnech zaskočily informace o zdravotním stavu dvou členů královské rodiny. Zatímco vévodkyně Kate už má zákrok za sebou, krále Karla III. teprve operace kvůli zvětšené prostatě čeká. Jak se před ní panovník cítí? 

Poddaným to prozradila jeho manželka, královna Camilla. Zatímco její muž je v soukromé rezidenci Birkhall ve Skotsku a připravuje se na operační zákrok, ona pokračuje v plnění povinností. 

Camilla se ve čtvrtek ukázala ve skotském Aberdeenu, kde navštívila místní galerii. Byla přitom dotázána, jak se král má. "Je mu dobře, díky za optání. Už se těší zpátky do práce," řekla podle BBC

Čtěte také

Nejen v Británii se řeší, zdali se princ William ujme role regenta neboli dočasného zástupce panovníka, zatímco jeho otec bude v nemocnici. Podle magazínu People nebude mít následník trůnu další povinnosti. Sám ostatně v současnosti žádné nevykonává, protože chce být nablízku své manželce Kate, která se zotavuje po operaci břicha.

Zdroj z královské rodiny zmíněnému magazínu sdělil, že Karel III. bude schopen plnit si své ústavní povinnosti během nadcházející hospitalizace. 

Témata: Král Charles III. (Karel III.) Camilla Parker-Bowles Princ William královská rodina (gbr)