Karel III. od základu překopává královskou rodinu. S Meghan a Harrym už nepočítá!

Král Charles III. 4

Autor: Libor Frýdl

7. října 2023 14:20

Po nástupu krále Karla III. na trůn prošla britská monarchie řadou zásadních změn. Ne všechny tyto změny jsou ale vnímány v pozitivním světle. Zejména pro prince Harryho a Meghan Markle nastávají nelehké časy.

Král Karel přeorganizoval hierarchii královské rodiny a rozdělil ji do čtyř kategorií. Podle deníku Daily Mail a zdroje z Buckinghamského paláce jsou nyní členové královské rodiny rozděleni do kategorií starší členové královské rodiny, pracující královská rodina, nepracující královská rodina a ostatní.

Právě do poslední skupiny, nazývané také "ti druzí," byli zařazeni princ Harry a Meghan Markle. K této kategorii patří také princ Andrew. To pro Harryho a Meghan představuje značnou urážku. Princ Andrew byl totiž zapleten do sexuálního skandálu spojeného s miliardářem Jeffreyem Epsteinem, který zahrnoval nezletilé dívky.

Mezi starší členy královské rodiny patří král Karel III. spolu se svou manželkou Camillou, princ William a princezna Kate. V nejvyšší kategorii jsou také další dva královi sourozenci, princezna Anna a princ Edward s manželkou Sophií.

Tato reorganizace rodiny naznačuje králův záměr snížit počet aktivních členů královské rodiny, což bylo již naznačeno i během nedávných veřejných událostí, například na balkóně Buckinghamského paláce.

V minulosti se královna Alžběta II. s členy rodiny na veřejnosti objevovala často, zatímco pod vládou krále Karla je vidět méně členů.

"Když se podíváte na éru královny, bylo to jako Piccadilly Circus. Teď, když se na to podíváte, vypadá to jako něco po armageddonu. Je to úplně odlišné," uvedl bývalý královský komorník Grant Harrold.

Někteří odborníci doporučují, aby král provedl ještě více změn v jádru královské rodiny. 

Témata: Král Charles III. (Karel III.) Princ Harry Meghan Markle