Karel III. kvůli nemoci nechodí mezi lidi! V létě je pozve k sobě

Král Charles III. (Karel III.) 3

Autor: Pavel Krejčí

8. dubna 2024 8:41

Britský král Karel III., který v současnosti bojuje s rakovinou, přichystal pro své poddané jednu velkou novinku pro nadcházející léto. Lidé budou moci vůbec poprvé za téměř 170 let navštívit dosud nepřístupné prostory. 

Nadcházející léto se mají britské veřejnosti poprvé otevřít části skotského hradu Balmoral, které využívá britská královská rodina. Prohlídky budou možné od 1. července do 11. srpna. Poté do sídla dorazí král s manželkou Camillou na letní prázdniny. 

Podle webu budou prohlídky hradu Balmoral možné vůbec poprvé v jeho historii, která se píše od dokončení v roce 1855. Přístupné budou některé soukromě využívané prostory, sbírka akvarelů krále Karla III. či kolekce oblečení královské rodiny. Na stránce se dále uvádí, že prohlídky přiblíží historii sídla od jeho zakoupení až po současnost.

Hrad Balmoral je jedním ze sídel královské rodiny. Na rozdíl od ostatních rezidencí patří přímo králi Karlovi III. Rodina hrad vlastní již od roku 1852, kdy jej pro královnu Viktorii zakoupil její manžel princ Albert.

Témata: Král Charles III. (Karel III.) Velká Británie