Karel Gott (†80): Znepokojení fanoušků z audioknihy! Lidé chtějí skutečného Karla

Karel Gott s obalem své knihy 5

Autor: Pavel Krejčí

6. srpna 2023 9:20

K nedožitým 84. narozeninám Karla Gotta se jeho fanoušci dočkali zase jedné novinky. Rozhlas začal s vysílám audioverze životopisné knihy Má cesta za štěstím. Zaznívá v ní i hlas slavného zpěváka vygenerovaný umělou inteligencí. 

Ivana Gottová v minulém týdnu poděkovala fanouškům za krásné komentáře a pochvaly na adresu rozhlasového projektu, který vrátil do éteru hlas Karla Gotta. "Mám opravdu velkou radost z toho, že se Vám četba na pokračování, kterou čtou Igor Bareš a umělá inteligence Karlovým hlasem, tak moc líbí," svěřila se. 

Příznivci se už zítra mohou těšit na další příběhy. "Někteří už netrpělivě čekáte na druhou sérii, která začne 7. srpna. Já se také moc těším, až vám budeme moci na podzim představit celou audioknihu," poznamenala.

Vdova ale musela reagovat i na kritiku. "Jak už jsem říkala několikrát, vím moc dobře, že skutečného Karla nám žádná sebelepší moderní technologie nikdy nevrátí. A rozumím i vám, které zapojení umělé inteligence neoslovilo, nebo dokonce znepokojilo," napsala na instagramu.

"Chci vás ale ujistit, že Český rozhlas opravdu velmi dbá na etické hledisko a řídí se přísnými pravidly, která znemožňují jakékoli zneužití. Přeji Vám krásné léto a doufám, že s Karlovými vzpomínkami a historkami si ho užijete ještě víc!" dodala Gottová. 

Témata: Karel Gott Ivana Gottová Český rozhlas