Karel Gott (†80) se posmrtně dočkal další ceny: Audiokniha zabodovala!

Karel Gott zkoumá návrh obálky knihy. 2

Autor: Pavel Krejčí

12. června 2024 14:18

Letos uplyne pět let od smrti slavného zpěváka Karla Gotta, v červenci si budou fanoušci připomínat jeho nedožité 85. narozeniny. Od jeho odchodu už proběhlo několik projektů, které měly podpořit jeho odkaz. Jeden z nich se nyní dočkal značného uznání. 

V pondělí to lidem oznámila vdova Ivana Gottová. "Chceme se s vámi podělit o radost. Audiokniha 'Má cesta za štěstím' získala druhé místo v kategorii 'Nejlepší zvuk – četba' v soutěži 'Audiokniha roku 2023'," prozradila na instagramu. 

Manželka legendárního zpěváka připomněla, že v knize nejde jen o jeho osobní příběh, ale také o cestu plnou emocí, vzpomínek a inspirace, která díky audioverzi opět ožila. "Velké díky patří i vám, věrným příznivcům Karla Gotta. Vážíme si toho," dodala. 

Rodina našeho nejslavnějšího zpěváka letos původně plánovala zpřístupnění rodinného domu na Bertramce fanouškům pod novým názvem Villa Gott. V dubnu ale oznámila, že k tomu dojde až v příštím roce.

Vdova se však rozhodla potěšit příznivce jinou informací. "Nemůžeme a ani nebudeme opomíjet tento významný rok Karlových nedožitých 85. narozenin a 5. výročí jeho odchodu. Proto vás všechny, co nejsrdečněji, zveme do pražské O2 areny 5. listopadu 2024 na výjimečný vzpomínkový koncert 'Karel Gott - jeho písně žijí dál', kde vystoupí celá řada hudebních hvězd, i zcela nečekaných!" oznámila na sociální síti.

Témata: Karel Gott Ivana Gottová