Karel Gott (†80) a Slavíci: Pouto pokračuje! Ivana se ozvala fanouškům i soutěžícím

Karel Gott s manželkou Ivanou na záběrech z filmu Karel 5

Autor: Pavel Krejčí

24. listopadu 2023 17:17

Česko se dnes dozví jména vítězů v dalším ročníku ankety Český slavík. Rekordman a tím pádem nejčastější vítěz ankety Karel Gott už mezi nimi nebude, nicméně jeho jméno k soutěži přesto neodmyslitelně patří. Není proto divu, že Mistrova rodina se v předvečer předávání cen ozvala. 

Konkrétně se přihlásila o slovo vdova Ivana Gottová. "Při zítřejším vyhlašování ankety Český slavík bych ráda popřála všem nominovaným mnoho štěstí! Vítězům pak stejnou radost z ocenění, jakou míval pokaždé náš Karel," uvedla na instagramu.

Při té příležitosti se rozhodla něčím potěšit i fanoušky svého muže. "A vám, Karlovým fanouškům, posílám na fotografii malou vzpomínku na léta, kdy to Karel 'ale opravdu nečekal'," dodala.

Až do 12. listopadu mohli lidé hlasovat pro své favority. Celkem šest voleb měli v kategoriích zpěvák, zpěvačka, skupina a hip hop & rap. Z tříčlenného výběru zároveň mohli vybírat objev roku. Nominovanými jsou Rozálie, RODAN a Tereza Balonová.

Přítomní hosté i televizní diváci se mohou těšit na vystoupení Vojty Dyka či kapely Chinaski. Pořadatelé ankety také chtějí složit poctu zesnulému slovenskému hudebníkovi Vašo Patejdlovi ze skupiny Elán. Moderátory večera budou již osvědčení Ondřej Sokol a Aleš Háma, kteří pracují také na scénáři. 

Témata: Karel Gott Český slavík Ivana Gottová