Kanye West neví, co se děje ve světě? Vyrazil do zapovězené země!

Kanye West

Autor: Pavel Krejčí

3. července 2024 13:12

Americký rapper Kanye West dlouhodobě přitahuje kontroverze, přičemž nyní to vypadá, že je na světě další. West si totiž podle dostupných informací udělal výlet do Ruska. Co v Moskvě pohledává? 

Ruská státní agentura TASS v neděli informovala, že Kanye v sobotu přicestoval do Moskvy. Citovala příspěvek producentky Jany Rudkovské na telegramu, kde se dokonce objevilo video z jedné ze stanic moskevského metra.

Nevypadá to však, že by rapper měl mít v Rusku vystoupení. Stadion Lužniki totiž uvedl, že nemá informace o případných koncertech. Podle některých ruských médií přicestoval hudebník na oslavu kulatých narozenin jednoho ruského designéra. 

West v minulosti vyjádřil obdiv ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Kontroverze vzbudily také jeho antisemitské příspěvky na sociálních sítích, které vedly k tomu, že s ním ukončila spolupráci například oděvní firma Adidas. 

Obecně platí, že západní umělci po začátku války na Ukrajině před více než dvěma lety přestali vystupovat v Rusku, a to i s ohledem na rozsáhlé sankce a omezení pro cesty do Ruska. 

Témata: Kanye West Rusko