Justýna Zedníková zaznamenala úspěch na Miss Supranational

Justýna Zedníková 6

Autor: Zdeněk Tuhý

7. července 2024 15:05

Kráska Justýna Zedníková (21), která vyhrála Miss Czech Republic 2023, se zúčastnila mezinárodní soutěže krásy Miss Supranational. Půvabná blondýnka se umístila na krásném třetím místě z celkových 67 účastnic.

Vítězkou soutěže Miss Supranational se stala dvacetiletá Indonésanka Harashta Haifa Zahra.  Druhé místo obsadila zástupkyně Spojených států, modelka Jenna Dykstra. 

Soutěžící missky se předvedly v několika disciplínách. Podstoupily přehlídku v plavkách, prezentace večerních rób a pohovor s porotou. Zazářily také ve svých národních kostýmech.

Kostým pro Zedníkovou připravil designér a ředitel Miss Czech Republic Sam Dolce. „Národní kostým "Holka modrooká," z dílny českého designéra Sama Dolce, představuje výjimečnou fůzi české tradice s evropskou klasikou a inovativním světovým designem. Inspirací tohoto modelu byla lidová česká píseň, hluboce zakořeněná v našem kulturním povědomí již od raného dětství," informoval o kostýmu samotný návrhář na sociálních sítích. 

U vítězek Miss Czech Republic je zvykem, že jezdí reprezentovat Česko na Miss World. Zedníková měla jet taky, ale pandemie covidu jí překazila plány. Nakonec na soutěž odjela předloňská vítězka Krystyna Pyszková (25), dokonce Miss World vyhrála.

Zedníková místo toho tedy odjela na Miss Supranational, kde získala krásné třetí místo, protože konkurence byla veliká. 

Témata: Justýna Zedníková