Juraj Jakubisko (†84): Slovensko na něj nezapomíná, sedm měsíců po smrti se dočkal významného ocenění!

Juraj Jakubisko 5

Autor: Libor Frýdl

25. září 2023 21:35

V Bratislavě před Divadlem Pavla Országha Hviezdoslava přibyla na Filmovém chodníku slávy třináctá dlaždice. Na ní se vyjímá jméno zesnulé filmové legendy Juraje Jakubiska (†84). 

Vzdát hold mu přišla manželka, herečka Deana (65), která serveru Nový čas se slzami v očích řekla, že cítí tlak ze strany veřejnosti, že by měla v Jurajových snech pokračovat.  

"Je brzy na to o tom mluvit. Ale tolik přátel mi říká, že bych měla pokračovat v jeho krocích, snech. Uvidím, co bude. Nyní potřebuji ukončit tuto etapu. A pak začnu přemýšlet nad tím, co ještě chtěl Juraj říct, o co všechno se chtěl ještě podělit," uvedla.

V září uplynulo sedm měsíců, co zemřel filmový režisér poté, co podlehl rakovině. Slovensko mu vzdalo poctu tím, že zakladatelka Filmového chodníku slávy Mária Reháková spolu s Deanou Jakubiskovou slavnostně odhalily jeho dlaždici.

"Pro každého z nás je důležité, když tam, kam patříte, máte své kořeny, když vám rodáci projeví lásku a úctu," řekla vdova, která se podle magazínu se ztrátou manžela vyrovnává jen těžko.

"Čas nevyléčí nic. Jeden náš rodinný přítel mi napsal jednu krásnou větu - a z čeho by ses chtěla vyléčit, z lásky k Jurajovi?" dodala. 

Témata: Juraj Jakubisko