Jožo Ráž šokuje: Vašo Patejdl (†68) mi řekl, že zemře! Mohl tady ještě být...

Vašo Patejdl

Autor: Libor Frýdl

25. května 2024 9:37

V srpnu to bude rok, co svět opustil legendární československý hudebník Vašo Patejdl (†68). Zemřel dva měsíce poté, co mu diagnostikovali zákeřnou rakovinu slinivky břišní. Jeho spolukapelník z Elánu Jožo Ráž ale před pár dny přišel se zcela novými informacemi, které vyvolaly mnoho otázek.

Jen dva měsíce před smrtí mu diagnostikovali rakovinu slinivky břišní, která ho agresivním způsobem obrala o poslední síly. Boj o život prohrál 19. srpna 2023. 

Jožo Ráž, frontman skupiny Elán, které byl Patejdl dlouhá léta součástí, prozradil, jak se dozvěděl o smrti svého kolegy a celoživotního kamaráda.

"Od Vaša. Volal mi dva dny předtím, než zemřel, a rozloučil se," řekl Ráž, který nakonec přišel s šokujícím tvrzením.

To, že se blíží konec, věděl dřív, než vůbec někdo tušil, že mu bude diagnostikováno agresivní onemocnění.

"Tušil jsem to, poslední rok jsem ho velmi pozorně sledoval a viděl jsem, jak na něj všechno působí," prozradil pro Blesk. 

"Věděl jsem, že takhle skončí, a nedalo se tomu pomoci, protože on byl velký dobrák. To ho doběhlo a zabilo," šokoval zpěvák.

Ráž tvrdí, že už rok před tím, než Patejdl zemřel, věděl, že to přijde, a dokonce ho na to i upozorňoval.

"Říkal jsem mu, ať zvolní. Jenže on hrál jako blázen, bral všechny kšefty, vydělával peníze, ty pak všude rozdával, všem všechno platil a na to doplatil," uvedl.

Dodal, že kdyby Vašo polevil, ještě by tu mohl být.

Témata: Vašo Patejdl Jožo Ráž