John Travolta slaví 70. narozeniny! Jak se z něj stala ikona Hollywoodu?

Travolta, John

Autor: Libor Frýdl

18. února 2024 10:31

Ikona filmového průmyslu John Travolta se narodil 18. února 1954 v Englewoodu v New Jersey. Jeho kariéra se skládá z široké škály úspěchů, od ikonických rolí v kultovních filmech až po jeho výrazný vliv na populární kulturu.

Travolta začal svou kariéru na jevišti a televizi, ale jeho průlom přišel s rolí v kultovním filmu "Horečka sobotní noci". Prolavil se také rolí ve filmu "Fenomén" a následně úspěšně ztvárnil postavu Vincenta Vegy v kultovním snímku Quentina Tarantina "Pulp Fiction", za který byl nominován na Oscara a získal Zlatý glóbus.

Travolta se také proslavil rolí v muzikálu "Pomáda" (1978), kde hrál Dannyho Zuka, a to spolu s Olivií Newton-John. Jeho charisma a talent ho učinily ikonou své doby a jeho postava v tomto filmu je oblíbená po celá desetiletí.

Kromě své úspěšné filmové kariéry se Travolta angažuje i v humanitárních a charitativních činnostech. Je aktivním stoupencem scientologie a podporuje různé charitativní organizace v oblasti zdravotnictví, vzdělávání a ochrany životního prostředí.

John Travolta zůstává jedním z nejvýraznějších a nejoblíbenějších herců své generace. Jeho přínos filmovému průmyslu a jeho široký dosah na populární kulturu jsou nepopiratelné, a jeho jméno zůstane v paměti diváků po celé generace.
 
 
 
 

Témata: John Travolta