Jiřina Bohdalová pokračuje ve filmové kariéře. O čem bude nejnovější snímek Svatá?

Jiřina Bohdalová (Foto: Petr Hloušek) 3

Autor: Libor Frýdl

26. srpna 2023 15:04

Jiřina Bohdalová pracuje na novém filmu pro Českou televizi podle scénáře od Marka Epsteina a režii zajišťuje Jiří Strach. Dramatický snímek s názvem "Svatá" bude vysílán Českou televizí v příštím roce, oznámila televize.

Ve filmu, který se odehrává v současnosti, hraje dvaadevadesátiletá Jiřina Bohdalová roli ženy v pokročilém věku po důchodovém věku, která se stala známou tím, že píše knihy o svém životě v nápravně-výchovném táboře v době stalinistického Sovětského svazu a také přednáší na školách o hrůzách totalitní moci. Její osud zaujme novinářku, která zdánlivě ví více o její minulosti než kdokoliv jiný.

Kreativní producent Jaroslav Sedláček naznačil, že příběh filmu je nadčasový, protože se zaměřuje na téma pravdy a lži, a to je něco, s čím se lidé setkávají každý den. Film se bude ptát, která lež je špatná a která může být užitečná, jak pravda a lež souvisí a zda existuje nějaká lež, která by se člověku nevymstila.

Jiřina Bohdalová, která měla před čtyřmi lety hlavní roli v televizním snímku "Klec" (který také vznikl ve spolupráci s Markem Epsteinem a Jiřím Strachem), bude opět hrát pod tímto tvůrčím duem.

Režisér Jiří Strach obsadil oblíbenou herečku už do svých divácky úspěšných titulů Vrásky z lásky, Šťastný smolař nebo Anděl Páně 2. Připomněl, že Bohdalová, které je 92 let, hrála poprvé ve filmu ve svých pěti letech, tedy v roce 1937. 
 

Témata: Jiřina Bohdalová