Jiřina Bohdalová excelovala jako Svatá: Klobouk dolů, ale... slova o ZÁKAZU!

Jiřina Bohdalová jako Olga v televizním filmu Svatá.

Autor: Pavel Krejčí

20. května 2024 10:20

Mnoho televizních diváků si v neděli večer zapnulo kanál ČT1, aby se podívali na nový film s legendární Jiřinou Bohdalovou, která na začátku května oslavila 93. narozeniny. Její výkon je nicméně důkazem, že věk je jenom číslo. Stačí se podívat na reakce spokojených diváků. 

Česká televize včera konečně nasadila do vysílání dlouho očekávané drama Svatá. Bohdalová si ve filmu zahrála vitální devadesátiletou důchodkyni Olgu, která tvrdí, že přežila hrůzy gulagu, a která má dostat státní vyznamenání. Jedné novinářce ale na jejím příběhu něco nesedí.

V reakcích diváků na facebookovém profilu ČT se od nedělního večera opakovaně objevuje jeden superlativ - šlo prý o herecký koncert Jiřiny Bohdalové. Lidé přitom připomínají, že jí je už přes devadesát let.

Čtěte také

"Výborný výkon a smekám v jejich letech," napsal jeden z diváků. "Na to, že jí je už tolik, klobouk dolů, ona svou prací prostě žije. Jak ji zakáže někdo hrát, tak..." píše se v dalším komentáři, jehož autor naznačil, že herectví ji drží při životě. 

"Paní Bohdalová, tady jsem čekala bravurní výkon a koukala po celý film s otevřenou pusou, jak dokonalá herečka je," stojí v jiné reakci. Herecký výkon legendy české kinematografie ocenili i lidé, kteří s ní jinak mají problém. "Paní Bohdalová (s jejímž chováním mám poslední léta problém) byla prostě skvělá." 

Témata: Jiřina Bohdalová Česká televize