Jiří Sovák měl v opilosti srazit chodce, ukazují archivy. Ten po nehodě zemřel!

Jiří Sovák 2

Autor: Libor Frýdl

24. srpna 2023 8:57

Archivy bezpečnostních složek odhalily drsné tajemství herce Jiřího Sováka. Podle spisu měl při nehodě porazit chodce a od nehody ujet, aniž by poskytl pomoc.

Nehoda se podle spisu stala 4. ledna 1971 v Mníšku pod Brdy. Poblíž restaurace Na kapli kolem půl osmé večer srazil neznámý řidič chodce a od nehody ujel, aniž by mu poskytl pomoc. Sražený Vojtěch Strnad zemřel, píše se ve spisu, který na sociální síti X zveřejnil Pavel Novotný.

"Na podkladě svědeckých výpovědí bylo potvrzeno, že v kritickou dobu stejným směrem jako nezjištěné osobní auto projížděl i Jiří Sovák. Jeho vozidlo mělo shodný popis a na povrchu byly zjištěny určité změny," uvedl náčelník inspekce Hlavního velitelství Veřejné bezpečnosti major Jan Číhal.

Major také uvádí, že Sovák měl mít v krvi kolem 0,86 až 1,76 promile alkoholu. Proti herci tak bylo vzneseno obvinění za trestné činy ublížení na zdraví z nedbalosti, neposkytnutí pomoci a také opilství.

Herec ale na vyšetřovatele podal stížnost k tehdejšímu ministrovi vnitra Radku Kaskovi. Tvrdil, že si dal pouze jedno pivo k jídlu, a to více než tři hodiny před jízdou. Nejen že tak nepřišel o řidičák, ale trestní stíhání pro skutek ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci bylo zastaveno.

Témata: Jiří Sovák