Jiří Lábus na sebe práskl tajemství. Jak to má s moderními technologiemi?

Lábus, Jiří 2

Autor: Libor Frýdl

19. září 2023 11:59

Řada z nás si dnes už život bez výdobytků moderní techniky nedokáže představit. Herec Jiří Lábus je ale nepoužívá. Mobil sice má, ale nejlepší roky má už za sebou.

Lábus v rozhovoru pro Deník uvedl, že dnešní děti podle něj čím dál víc závislé na technice. "Má to svoje pro i proti. Děti si daleko lépe zjistí informace, které my jsme třeba vůbec neměli. Cestu za informacemi jsme měli složitější," tvrdí.

"Děti jsou zvídavé pořád stejně, k informacím se ale dostanou daleko rychleji. Všechno si můžou hned ověřit. Ale zase jsem četl nějaký odborný článek o tom, že chytré telefony dělají z lidí blbce. Což asi bude trochu pravda, záleží, jak to člověk využívá," dodal.

Přiznal se také k tomu, že on nemá ani internet, ani auto, a přesto je šťastný člověk. Podle serveru dodnes používá starý legendární telefon Nokia 3310 a píše smsky. Ve volném čase se věnuje spíše kultuře. Miluje například divadlo.

"Bohužel nemám moc času, ale pokud třeba z recenzí vím, že někde nějaká inscenace stojí za to, tak jdu. Nedávno jsem viděl báječné představení, jmenovalo se to Extase. Odehrávalo se to na Barrandově v tom slavném bazénu," svěřil se.

Netají se ani láskou k literatuře. "No zaprvé mám jednu knihovnu plnou knih, které jsem si přinesl ze starého bytu, To jsem přečetl skoro všechno. A pak se mi u postele vrší knihy jako mrakodrapy v New Yorku. Knihy mám všude. A zdaleka jsem to ještě nepřečetl všechno. Musím taky číst scénáře, což je někdy hrozná otrava," uvedl.

Témata: Jiří Lábus