Jiří Bartoška bojuje s rakovinou v životě i před kamerou! Mrazivá role v novém seriálu

Jiří Bartoška 3

Autor: Pavel Krejčí

14. prosince 2023 8:41

Jiřímu Bartoškovi se po letech vrátila zrádná rakovina, potvrdilo to jeho okolí na konci listopadu. Česká televize následně představila nový seriál, v němž slavný herec hraje shodou okolností pacienta, který bojuje s nádorem. 

Jde o seriál Smysl pro tumor, který se začne vysílat v lednu příštího roku. ČT jej v tomto týdnu představila na tiskovce, kde Bartoška z pochopitelných důvodů chyběl. Fanoušci si o něj i proto mohli začít dělat strach. Prezident karlovarského filmového festivalu se však společnosti zcela nestraní.

Podle Blesku totiž dorazil na jinou akci, konkrétně šlo o oslavy 65 let pražského Divadla Na zábradlí, kde v minulosti sám několik let hrál. 

Čtěte také

Populární herec už v minulosti svedl úspěšný boj s rakovinou mízních uzlin. Lidé se o návratu zákeřné nemoci dozvěděli na konci letošního listopadu. Bartoška podle dostupných informací nepodstoupil žádný zákrok, léčí se v pražské Fakultní nemocnici Motol.

Letos už se jednou potýkal se zdravotními problémy, a to v pro sebe nejhorším možném čase. Jen krátce před zahájením posledního ročníku festivalu jej totiž postihla viróza. U příležitosti státního svátku 28. října na Pražském hradě pak převzal medaili Za zásluhy z rukou prezidenta republiky Petra Pavla. 

Témata: Jiří Bartoška