Je to venku. Kdo bude předávat letošní prestižní ceny Oscar?

Předávání Oscarů, na které asi nikdo nezapomene

Autor: Libor Frýdl

18. listopadu 2023 8:41

Loňské předávání Oscarů se zapsalo do historie. Fanoušci slavných filmových cen nemluvili o ničem jiném, než o facce Willa Smitha, kterou dal Chrisu Rockovi. Do pozadí tak šla řada úspěšných filmů či umělců, a tomu se chtějí organizátoři letos vyhnout.

Fanoušci nejprestižnějších filmových ocenění se dočkají už brzy. Slavnostní večer, na kterém si světové osobnosti proberou Oscary, se uskuteční 10. března.

Už v předstihu však bylo oznámeno, kdo se ujme moderování slavnostního večera, který bude sledovat celý svět.

Tím bude už poněkolikáté známý bavič Jimmy Kimmel, který svůj úkol zvládl na výbornou. Zřejmě také proto dostal šanci své schopnosti předvést opět.

"Jsem nadšený z toho, že vám mohu oznámit, že se vracím jako moderátor Oscarů, jejichž předávání se uskuteční 10. března. Prosím, nechte si to pro sebe a děkuji Akademii," napsal Kimmel na svém profilu na sociální síti Instagram.

Filmové ceny Oscar jsou prestižní ocenění udělované každoročně Akademií filmových umění a věd v USA. Akademie byla založena v roce 1927 a od roku 1929 uděluje ceny Oscar za vynikající filmové umění a technické úspěchy v průběhu předchozího filmového roku.

Ceny Oscar jsou považovány za nejprestižnější ocenění ve filmovém průmyslu. Udělují se v různých kategoriích, jako jsou nejlepší film, nejlepší režie, nejlepší herec a herečka, nejlepší kamera, nejlepší vizuální efekty a mnoho dalších.

Kandidáti a vítězové jsou vybíráni hlasováním členů Akademie, kteří jsou významnými profesionály ve filmovém průmyslu.

Slavnostní předávání cen Oscar se každoročně koná v Los Angeles v Kalifornii a je událostí, která přitahuje pozornost celého světa. Ceny Oscar jsou symbolem uznání a ocenění pro umělecké a technické přínosy filmového průmyslu.

Témata: filmové ceny Oscar Will Smith