"Je to prostě..." Proč Václav Neckář po osmdesátce nekoncertuje?

Václav Neckář

Autor: Pavel Krejčí

19. března 2024 11:24

Václav Neckář oslavil na podzim kulaté 80. narozeniny, po kterých se ale stáhl do ústraní. Když už tedy neprobíhají vystoupení, touží mnozí fanoušci alespoň po informacích o jeho zdravotním stavu. Jak se legendárnímu zpěvákovi vede? 

Jediné relevantní informace poskytuje Neckářův mladší bratr Jan, který ho s kapelou dlouhá léta hudebně doprovázel. Ještě loni na podzim se uskutečnily poslední koncerty, pak ale následovalo oznámení, které zaskočilo všechny fanoušky.

"Od 1. ledna 2024 skupina Bacily ruší do odvolání všechna svá vystoupení. Omlouváme se všem divákům, našim fanouškům a za vzniklé komplikace všem pořadatelům," uvedli bratři Neckářovi. 

Čtěte také

Rozhodně ale nedošlo ke zpřetrhání kontaktů mezi sourozenci, ačkoliv se v tuto chvíli nekoncertuje. "My se pravidelně vídáme každý týden. Jezdím za ním, jsme v neustálém kontaktu," sdělil Jan serveru extra.cz.

Méně povzbudivé už jsou aktuální informace o zdravotním stavu Václava. "Je to takový konstantní stav, který se nevyvíjí moc dobře. Je to prostě stáří, co se dá dělat, ty neduhy se na nás podepisují. Špatně se mu chodí a hodně odpočívá," dodal zpěvákův mladší bratr. 

Témata: Václav Neckář