Je to oficiální: Svetr princezny Diany je nejdražší v historii! Prodal se za astronomickou sumu

Legendární svetr princezny Diany

Autor: Libor Frýdl

15. září 2023 21:34

V New Yorku proběhla dražba červeného svetru s motivem oveček, který si ještě před svou svatbou oblékla princezna Diana. Tento svetr se stal velmi slavným díky Dianině popularitě a dodnes se prodává. 

Aukční dům Sotheby's informoval o aukci svetru na svém webu. Červený svetr s motivem oveček pochází od značky Warm&Wonderful a byl vyfotografován na princezně Dianě v roce 1981, když se šla podívat na polo, kterého se účastnil princ Charles.

Tato fotografie na titulní straně nedělního novinového časopisu pomohla značce Warm&Wonderful k velkému úspěchu. Nedávno byl původní svetr objeven na půdě aukčního domu Sotheby's, protože jej princezna Diana poslala na opravu kvůli poškozenému rukávu.

Místo opraveného svetru však Sally Muirová a Joanna Osborneová, zakladatelky značky, poslaly Dianě nový svetr. A starý tak nyní může jít do aukce.

Odhadovaná cena svetru na aukci se pohybovala mezi 50 000 až 80 000 dolary (1,1 až 1,8 milionu korun). Ve skutečnosti se ale prodal za výrazně více, a sice za 1,14 milionu dolarů (26,3 milionu korun). Za svetr dosud nikdo žádnou vyšší cenu nezaplatil, a tak trhnul absolutní rekord.

Témata: Lady Diana