Je to BRUTÁLNÍ! Palác úzkostlivě tají pravdu o léčbě princezny Kate

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Autor: Pavel Krejčí

22. května 2024 9:03

V Británii proběhla další akce, na které by se za běžných okolností objevila princezna Kate. Nyní však z pochopitelných důvodů chyběla, protože bojuje s rakovinou. A nejen s ní, tvrdí to alespoň zdroje z královského paláce. 

Mluvčí Kensingtonského paláce v pondělí uvedl, že návrat princezny Kate k pracovním povinnostem se neočekává dříve, než svolí lékařský tým. Monarchie zároveň zopakovala výzvu k respektování jejího soukromí. 

Podle citlivých informací zevnitř monarchie se manželka následníka trůnu neukazuje na veřejnosti i kvůli dopadům náročné léčby. "Potýká se s brutálními vedlejšími účinky chemoterapií," prozradil zdroj deníku The News. "Je neustále vyčerpaná a je jí nevolno," popsal informátor. 

Čtěte také

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. Lidé se však zajímají o její zdravotní stav. "Daří se jí dobře," prozradil princ z Walesu při nedávné návštěvě nemocnice na souostroví Scilly u pobřeží Anglie.

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie