Jaromír Soukup štve sousedy: Televize vysílá, ale lidé jsou pořádně naštvaní!

Jaromír Soukup (podnikatel, moderátor) 3

Autor: Pavel Krejčí

1. února 2024 9:11

Jaromír Soukup sice o víkendu vyhrál boxerský zápas, ale další souboj ho čeká kvůli podnikání. Lidé na něj totiž vyrukovali s hygienou. Vadí jim provoz dieselových generátorů, které TV Barrandov zajišťují šťávu po odpojení ze sítě. 

Soukupova televize dokonce během jednoho z lednových víkendů kvůli odpojení ze sítě nevysílala. Od té chvíle je její provoz zajištěn prostřednictvím pronajatých dieselagregátů. Stroje jsou ale hlučné, což vadí místním. Ti se dokonce obrátili na hygienickou stanici.

Hygienici potvrdili, že se případem zabývají. "Aktuálně Hygienická stanice hlavního města Prahy zahájila příslušné šetření s cílem zjištění všech důležitých informací a okolností, tak aby mohlo být v co nejkratší době zajištěno měření hluku," řekl její mluvčí Zbyněk Boublík serveru novinky.cz. 

Čtěte také

O problémech Soukupova mediálního impéria se ví. Televize čelí exekuci a má zablokovaná bankovní konta. Deník N ale v lednu informoval, že se jí podařilo získat dočasnou ochranu před klíčovým věřitelem pod podmínkou předložení plánu řešení dluhů.

Pražský městský soud vyhlásil tzv. individuální moratorium, což je novinka, kterou od loňského září umožňují české zákony. Jde o pozastavení exekucí na určitý čas, během kterého musí firma přijmout opatření, která ji udrží v provozu a umožní splácet pohledávky.

Televize Barrandov dostala na zpracování ozdravného projektu měsíc. Plán řešení dluhů musí po uplynutí lhůty schválit většina věřitelů, jinak bude společnost opět čelit exekucím.

Témata: Jaromír Soukup (podnikatel moderátor) TV Barrandov