Jaromír Soukup řeší podnikatelské problémy: Prodej části firmy! Kolik inkasoval?

Jaromír Soukup (podnikatel, moderátor) 4

Autor: Jan Hrabě

12. října 2023 15:45

Jaromír Soukup prodal poloviční podíl ve firmě Empresa Media podnikateli Janu Čermákovi, majiteli firmy Servis-24. Částka není známá. Čermák bude také druhým jednatelem Empresy, pro všechny důležité kroky bude potřeba i jeho podpis. Transakci potvrzují notářské zápisy. 

"Věřím, že máme zdravé jádro a že se nám proto toto obtížné období podaří překonat a v brzkém horizontu se vrátíme růstu a rozvoji. Jan Čermák a jeho tým je partner, se kterým to společně dokážeme," prohlásil Soukup.

Mediální skupina je aktuálně pod tlakem věřitelů, pohledávky se pohybují v řádu stovek milionů korun. Čermák se podle dostupných informací chystá vstoupit i do dalších Soukopových firem, například do mediální agentury Médea. 

Mezi věřitele patří banky ČSOB a UniCredit, jejich úvěry jsou zajištěny nemovitostmi a pozemky. Na seznamu jsou také České Radiokomunikace. Soukup a Čermák mají údajně připravené řešení situace, počítají také s dalším rozvojem skupiny. 

Podnikatel Čermák se soustředí se svou společností Servis-24 na řešení firem zatížených dluhy. Loni například vstoupil do zlínské společnosti NWT, která předtím skončila v insolvenci kvůli nezvládnutým obchodům s energiemi. 

Pod střechu Empresa Media patří časopisy Týden a Instinkt či Barrandov Televizní Studio, jehož kanály měly koncem letošního července více než dvouprocentní podíl sledovanosti na tuzemském televizním trhu. 

Témata: Jaromír Soukup (podnikatel moderátor) Empresa Media TV Barrandov