Jaromír Jágr v Pittsburghu pronesl emotivní proslov: Dojal nejen rodinu, ale i fanoušky

Jaromír Jágr 6

Autor: Zdeněk Tuhý

19. února 2024 14:32

Jaromír Jágr (52) prožil v Pittsburghu večer, na který bude sám, i všichni jeho fanoušci, vzpomínat ještě hodně dlouho. Před zápasem klubu Pittsburgh Penguins, za které hrál 11 sezon, se mu dostalo pocty jak od samotného klubu, tak také NHL.. 

Jaromíru Jágrovi se dostalo veliké pocty v NHL a klubu Pittsburgh Penguins, za které přes 11 let během včerejšího večera. Do Ameriky na velikou slávu vzal svoji přítelkyni Dominiku Branišovou (29) a chybět pochopitelně nesměla ani jeho maminka Anna. Ta mu byla po celou jeho kariéru velikou oporou a stejně na tom byl i jeho tatínek, který zemřel v roce 2022. 

Veliký doják celého ceremoniálu byl moment, kdy ke stropu haly začal stoupat Jágrův dres s číslem 68, který klub Penguins navždy vyřadil. Poté následoval proslov samotného Jágra, který byl velmi emotivní.

Čtěte také

Hokejová legenda poděkovala svým spoluhráčům a především jeho nejbližší rodině. Fanoušci byli dojatí a od celé haly se dočkal bouřlivého potlesku.

„Na dlouhý statusy nejsem. Díky všem. Nejvíc rodičům. Táta u toho být nemohl, ale vím určitě, že se dívá z nebe. Nikdy nehrál hokej, ale vše, co mi řekl, byla pravda. Díky, tati. Máma se přestěhovala do Ameriky, když mi bylo 19. Byla tu se mnou 10 let. Bez tebe bych to nikdy nezvládl. Díky, mami,“ řekl Jágr ve svém dojemném proslovu, kterým rozbrečel jak svoji maminku, tak i Dominiku.

Pod příspěvkem z onoho slavnostního večera se dočkal od fanoušků hromady milých a krásných komentářů. „Láska, úcta, pokora, vděčnost. Kéž by takhle jednou mluvily všechny děti o svých rodičích,“ napsala jedna z fanynek. „My buleli jako želvy," přidala se herečka Mahulena Bočanová. „Jardo, ve své velikosti jste nikdy nezapomněl být pokorným a slušným člověkem," přidal se další fanoušek. 

Témata: Jaromír Jágr