Jaromír Jágr otevřeně zhodnotil šance českého týmu v blížícím se MS!

Jaromír Jágr 2

Autor: Libor Frýdl

28. února 2024 20:04

Jaromír Jágr zatím nechce předjímat, jak daleko by mohla hokejová reprezentace zajít na domácím mistrovství světa v Praze a Ostravě. Během setkání s novináři zdůraznil, že je obtížné udělat jakékoli odhady, dokud není jasné, jak bude sestaven tým pod vedením kouče Radima Rulíka a jaké budou soupeřské týmy. Přesto si pochvaluje složení realizačního týmu.

"Je těžké předvídat, zda bychom mohli aspirovat třeba i na zlatou medaili, když nevíme, jak budou týmy poskládané. Zajímá mě, jak silní budou týmy Kanady a Ameriky. Výhodou je, že i hráči, kteří vypadnou v prvním kole Stanley Cupu, mohou hrát tady v Praze," uvedl Jágr.

Mezi negativa patří podle něj celková únava po sezóně a potřeba udržet se ve formě. "Sezona má přes osmdesát zápasů, a když skončíte, tam nemáte kempy jako u nás, hráči se musí udržovat sami. Když vypadnete s týmem, chcete si odpočinout, jet někam s rodinou a za měsíc se zase sbalit a začít hrát... Potřebujete si rozdělit odpočinek a letní přípravu. Není to snadné. Záleží také na tom, jak se na to hráč kouká. Věřím, že Praha láká hráče. Uvidíme, kdo přijede," dodal Jágr.

I přesto, že Česko už nemá v NHL tolik hráčů jako dříve, Jágr to jako problém pro MS nevnímá. "Potřebuješ rozdílového hráče, to je Pasta (David Pastrňák). Pasta je úplně někde jinde. Potřebuješ mít někoho, kdo ti to může vyhrát sám. Problém nebudou ani brankáři, těch máš spoustu kvalitních. A co se týče hráčů v Evropě nebo v české lize, ti to můžou v klidu zahrát," zdůraznil Jágr.

Věří také v kvalitu extraligy. "Naše soutěž se hrozně zlepšila. Hráči, kteří hráli v KHL, jsou najednou tady v Čechách, trenéři měli možnost je vidět a vyzkoušet, budou pohromadě. Není to tak, že máš mužstvo, najednou přijedou hráči z NHL a ti, co tu byli celou dobu, odjedou pryč. To taky někdy nabourá chemii v mužstvu. Ne vždy to je pro dobro věci. Podle mě se to bude doplňovat o pár hráčů, jinak mužstvo zůstane stejné hned od začátku turnaje," dodal.
 

Témata: Jaromír Jágr