Jaromír Jágr (ne)patří do starého železa? Na Kladně mu spílají, ve Státech vzpomínají!

Jaromír Jágr 5

Autor: Pavel Krejčí

15. února 2024 13:32

Jaromír Jágr už je oficiálně zase o rok starší a stále se prohání po ledě. Jenže Kladnu se nedaří a fanoušci dnešnímu oslavenci, který má 52 let, spílají. Jiná atmosféra bude ve Spojených státech, kde pro legendární osmašedesátku chystají poctu v Pittsburghu, kde vyhrál dva Stanley Cupy. 

Jágr, který má dnes 52. narozeniny, chyběl od konce ledna na ledě v pěti ze šesti zápasů extraligového Kladna. Středočechům se navíc vůbec nedaří, prohráli 17 utkání v řadě a jsou poslední v extraligové tabulce. Zdá se tedy, že baráž je znovu nemine.

Na jiné myšlenky může slavný útočník přijít ve Spojených státech, kde se chystá velká věc. Pittsburgh Penguins loni oznámili, že Jágrův dres s číslem 68 bude vyvěšen ke stropu haly PPG Paints Arena před utkáním s Los Angeles Kings. Stane se tak 18. února 2024.

Čtěte také

Jágr působil v Pittsburghu mezi lety 1990 až 2001, přičemž hned v úvodních dvou sezónách dosáhl na Stanley Cup. Za Tučňáky odehrál většinu kariéry, v zámoří hrál také za New York Rangers, Philadelphia Flyers, Dallas Stars, Boston Bruins, New Yersey Devils, Florida Panthers a Calgary Flames. 

Konečná bilance jeho kariéry v NHL se zastavila na následujících číslech: v základní části odehrál 1733 zápasů a získal 1921 bodů (766 gólů a 1155 nahrávek), v play-off přidal 208 zápasů a 201 bodů (78 gólů a 123 nahrávek). 

Jágr je samozřejmě také hrající legendou českého hokeje, když stále figuruje v kádru extraligového Kladna. Především je ale olympijským vítězem z Nagana a dvojnásobným mistrem světa. 

Témata: Jaromír Jágr