Jaromír Jágr na premiéře filmu o Gábině Soukalové: Připadal si jako v Hollywoodu!

Jaromír Jágr na premiéře filmu o Gabriele Soukalové. 2

Autor: Pavel Krejčí

10. března 2024 15:51

Ve Slovanském domě proběhla premiéra dokumentárního filmu o Gabriele Soukalové, která přilákala mnohé celebrity. Jednou z nejvýraznějších tváří večera se stal legendární hokejista Jaromír Jágr, který událost navštívil po boku své přítelkyně Dominiky Branišové. Tento večer nejen podtrhl významnost Gabriely Soukalové ve světě sportu, ale také rozsáhlý ohlas, který přesáhl hranice sportovního světa a zaujal širší veřejnost, včetně tak významných osobností jako Jaromír Jágr, který je navíc velkým kamarádem režiséra Petra Větrovského.

Tento film, nesoucí název "Gabriela Soukalová: Pravda se vždy vyplatí", vyvolal značná očekávání. Očekávání byla vysoká, ale film dokázal překvapit i ty nejnáročnější diváky.

Jaromír Jágr, neváhal sdílet své dojmy hned po skončení projekce. "Já to vstřebávám," začal své hodnocení filmu Jágr. "Řekl bych, že to bylo úplně jiné, než ty filmy, co točil Petr předtím. Mě to připadalo opravdu jako film, že to ani nebyl dokument, ale jakoby to někdo napsal z Hollywoodu. Bylo to opravdu nahoru dolů, přesně jak to maj rádi v Hollywoodu, protože nikdy nevíte, co přijde příště. Opravdu zajímavý pro lidi. Nebyla to typická sportovní pohádka od začátku do konce."

Samotný Jaromír Jágr, jenž je nezpochybnitelnou legendou světového hokeje, ocenil na závěr film dlouhým potleskem ve stoje a nešetřil gratulacemi k celému štábu. "Já to obdivuji, protože tohle je těžké nejen natočit, ale sestříhat to tak, aby to bylo pro člověka zajímavé. To si asi nikdo z nás nedokáže představit. Máš asi miliony materiálů a ty z toho musíš vybrat příběh. V tom Petra obdivuji, protože zatím se mu to daří, protože ten film byl zajímavej od začátku až do konce. Já jsem se nenudil," uvedl Jaromír Jágr, který nevynechal zatím ani jednu premiéru filmů Petra Větrovského.

Tento ohlas naznačuje, že film nejen informoval, ale také vyvolal silnou emoční odpověď u svých diváků, včetně Jágra. Nabídl jim prostor pro empatii a hlubší pochopení překážek a výzev, kterým Gabriela Soukalová v průběhu své kariéry čelila.

Jaromír Jágr, jehož návštěva premiéry filmu Gabriely Soukalové vyvolala pozornost, sdílel další hluboké postřehy, které odhalují jeho zamyšlení nad příběhem. "Určitě tam byly pasáže, o kterých jsem nevěděl," přiznal Jágr, což naznačuje, že film přinesl nové informace i pro ty, kteří jsou se světem sportu velmi dobře seznámeni.

Premiéra "Gabriely Soukalové: Pravda se vždy vyplatí" tak zanechala v srdcích a myslích přítomných diváků výraznou stopu, přičemž slova Jaromíra Jágra mohou sloužit jako důkaz toho, jak hluboký dopad může mít film, když se tvůrcům podaří překročit očekávání a nabídnout opravdový umělecký zážitek. 

Témata: Jaromír Jágr Gabriela Soukalová