Jaro Slávik o drsném zákulisí talentových soutěží: S Leošem Marešem jsme zápasili, Lucka Bílá mentálně odešla

Jakub Prachař a porota show Česko Slovensko má talent

Autor: Libor Frýdl

5. listopadu 2023 15:49

Jaro Slávik patří mezi stálice v porotě Česko Slovensko má talent. Odbyl si prakticky všechny řady a nyní prozradil, co se během nich děje například v zákulisí.

Podle jeho slov se kvalita výkonů soutěžících postupně zlepšuje. "Technicky jsme mnohem dál, než jsme byli. Díky kontinuitě Česko Slovensko má talent na televizních obrazovkách jsme svědky toho, jak se změnila nejen technická, ale také mentální připravenost soutěžících. Nikdy se samozřejmě nevytratí ten moment překvapení, že přijde někdo, koho podceňujeme, a udělá něco výjimečného. Většinou je to zpěv samozřejmě," podotkl.

"Talent je postaven trochu jinak. Nám se velmi často stalo, že u nás zaujali zpěváci, kteří jsou, slovy ředitele Studie L+S Paľa Danišoviče, umělci tří minut. Oni ty tři minuty dají, ale pak jsou úplně mimo. Celý svůj život. Ale máme i opačné případy, že k nám přijde někdo ze SuperStar, zpívá kvalitně a my ho vyhodíme," dodal pro Nový čas s tím, že více než hlas hledají člověka, v jehož přítomnosti budou diváci chtít být.

V soutěži se střídali nejen účinkující, ale i porotci. Ne všichni si ale sedli a podle něj bylo klasické složení poroty s Honzou Krausem a Luckou Bílou. "Honza se úplně neotevřel, Martinu Dejdarovi jsme nedali šanci, s Leošem Marešem jsme všichni zápasili, Lucka začala mentálně odcházet v době, kdy se objevila Diana Mórová. Marta se s námi naplno spojila až v posledním ročníku. Dříve si žila vlastní svět, který byl determinován jejími zdravotními problémy, myslím si," prozradil.

Soutěž porotcuje od začátku s Jakubem Prachařem a podle jeho slov si sedli, horší to bylo s jinými. "Lucie mi v porotě do dnešního dne chybí, na druhé straně jsem moc rád, že tam není. Myslím, že štáb s námi měl i trápení, i když možná se i bavil," řekl na adresu Lucky Bílé a dodal, že byly situace, kdy kvůli němu musela proběhnout reklamní přestávka.

"Bouchal jsem dveřmi, že s tou osobou už v životě nebudu sedět v jedné porotě. Nebo ona mě během jednoho natáčení už pozdě po půlnoci, kdy byli všichni unaveni, polila ledovou vodou, protože jsem řekl něco, co jí nepřišlo vtipné. Dejdar tím velmi trpěl, protože se bál těchto našich výbuchů," prozradil.

Témata: Jaroslav Slávik