Jana Šulcová (†76): Jak na ni vzpomínají Veronika Žilková či Honza Musil?

Veronika Žilková

Autor: Pavel Krejčí

31. července 2023 11:57 | Aktualizováno: 31. července 2023 21:52

Česko v uplynulém týdnu zasáhla jedna velice smutná zpráva. Ve věku 76 let zemřela v pátek oblíbená herečka Jana Šulcová. Na její nečekaný odchod pochopitelně zareagovaly i mnohé osobnosti. Nešlo jen o kolegy z herecké branže. 

Společnou fotografii se zesnulou kolegyní sdílela na sociální síti například Veronika Žilková. "R.I.P moje drahá kamarádko. Děkuju za vše," napsala na instagramu.

Ozval se také moderátor Honza Musil, který Šulcovou označil za nezapomenutelnou herečku. Provázela ho od dětství. "Moje vzpomínky patří ke všem 'společným' večerům u televizních obrazovek," poznamenal na facebooku.

Zavzpomínal i na společné setkání. "Setkali jsme se jen jednou před mnoha lety a bylo to setkání alespoň pro mne moc milé," konstatoval. "Šťastnou cestu za všemi, na které už jen vzpomínáme, paní Jano," dodal Musil.

Upřímnou soustrast rodině vyjádřilo také ministerstvo kultury, které shrnulo kariéru Šulcová.

"V 70. a 80. letech minulého století vytvořila řadu rolí ve filmu a televizi, desítky velkých rolí vytvořila i na prknech Městských divadel pražských (MDP). Před kamerou se objevila například v seriálech Byl jednou jeden dům a My všichni školou povinní, výraznou úlohu dostala i v komedii S tebou mě baví svět. Nominaci na Českého lva Janě Šulcové vynesla role ve filmu Kobry a užovky Jana Prušinovského," napsal resort. 

Témata: Jana Šulcová Veronika Žilková Jan Musil Ministerstvo kultury