Jana Fabiánová to celé odstartovala: Tohle řekla o Cimickém už před lety!

Jana Fabiánová 2

Autor: Pavel Krejčí

4. ledna 2024 15:40

V Praze ve čtvrtek začal ostře sledovaný soud s psychiatrem Janem Cimickým, který čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. O citlivou věc jde i pro Janu Fabiánovou, dceru zpěvačky Nadi Urbánkové. Byla totiž mezi prvními, kdo se ozval. 

Fabiánová totiž na sociální síti uvedla, že ji Cimický v minulosti sexuálně napadl. Reagovala tak v říjnu 2021 na informací, že se prezident Miloš Zeman chystá lékaře vyznamenat za zásluhy o stát v oblasti kultury. K tomu nakonec nedošlo.

"Sexuální predátor, který se desítky let schovává za lékařský titul, by neměl získat ocenění za zásluhy v naší zemi," uvedla mimo jiné v příspěvku, který později smazala. Už předtím se však o sexuálním napadení psychiatrem, ke kterému šla vyhledat pomoc po rozvodu, zmínila v cyklu 13. komnata. 

Čtěte také

Cimický v reakci na příspěvek Fabiánové sdělil, že "jakékoli nařčení jednoznačně odmítá". Přesto dnes stanul před Obvodním soudem pro Prahu 8, protože čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání.

Zkušenost s obtěžováním popsala například také moderátorka České televize Martina Vrbová Hynková, která se s Cimickým setkala pracovně, nikoli jako pacientka. Uvedla, že ji psychiatr před 20 lety při přípravě televizního pořadu povalil na sedačku a začal ji osahávat na prsou a líbat. Žena z ordinace utekla.

Témata: Jana Fabiánová Jan Cimický