Jan Bendig má malér! Útok na Slavících? Policie uzavřela vyšetřování, ve vzduchu visí pokuta!

Jan Bendig

Autor: Pavel Krejčí

22. února 2024 9:33

Na listopadovém předávání Slavíků se Jan Bendig stal terčem "útoku", když ho někdo posypal bílým práškem. Pachatel se později přihlásil a vysvětloval, že není rasista. Případem se začala zabývat policie, která nyní dospěla k závěru. Ten rozhodně nepotěší Bendiga ani samotného útočníka. 

Pražská policie potvrdila, že kriminalisté již incident prověřili, přičemž pracovníci z odboru extremismu dospěli k závěru, že oba účastníci se ohledně "útoku" domluvili. Šlo tedy podle všeho o zinscenovanou záležitost. Následky tak zřejmě ponese i sám Bendig.

"Oba jsou podezřelí z přestupku křivé vysvětlení a případ předáme příslušnému správnímu orgánu k prošetření. Oběma hrozí pokuta až 50 tisíc korun," sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina pořadu ShowTime. 

Čtěte také

Zpěvák a někdejší účastník SuperStar Bendig přitom po incidentu srdceryvně vyprávěl, jak se zhroutil. "Nebudu lhát, ale včera mě to chvíli po tom incidentu totálně zlomilo a nevěděl jsem, co si mám myslet a co dělám špatně," svěřil se.

Útočníka dokonce pozval na koncert. "Ať vidíš, že nejsem takovej, jakej si asi myslíš… že makám, snažím se v životě něco dokázat a být se pro spoustu mladých lidí, kteří se v životě teprve rozkoukávají, inspirací. Třeba budu i inspirací pro tebe, že to, co jsi udělal, byla fakt blbost a klukovina," dodal. 

Témata: Jan Bendig Policie ČR Český slavík