Jak se má princezna Kate? Rodinná návrhářka se podělila o tíživé pocity!

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu. 3

Autor: Pavel Krejčí

4. května 2024 19:05

Princ William se již vrátil k povinnostem člena britské královské rodiny, ale jeho žena zůstává v ústraní. Princezna Kate bojuje s blíže nespecifikovaným typem rakoviny. Podle osoby blízké princi a princezně si pár prochází těžkým obdobím. 

"Mám zlomené srdce v tuhle chvíli. Myslím, že si procházejí peklem. Doufám, že budou brzy zpátky," uvedla Amaia Arrietová, návrhářka oblečení pro děti budoucího královského páru, pro deník The Telegraph. Princ William a jeho žena Kate mají syny George a Louise a dceru Charlotte.

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie