Jak rakovina otřásla královskou rodinou? William se s tím vyrovnával těžce!

Princ William a vévodkyně Kate 4

Autor: Libor Frýdl

25. května 2024 13:29

Britskou monarchií v prvních měsících letošního roku otřásly diagnózy, které si vyslechli král Karel III. a princezna Kate. U obou členů královské rodiny byla odhalena rakovina. Oporou jim samozřejmě jsou nejbližší, důležitá je zejména role prince Williama. Následník trůnu se ale s atmosférou v Británii vyrovnával dost těžce. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Březnovému oznámení předcházelo mnoho spekulací, na které princ William reagoval velice podrážděně a byl naštvaný, uvedl magazín People s odkazem na své zdroje. "William má vlastní názor, občas je tvrdohlavý. To mu společně s důrazem na rodinný život dává sílu se přes tohle dostat," řekl nicméně Valentine Low, novinář věnující se královské rodině. 

Nyní už následník trůnu stručně odpovídá lidem, kteří se zajímají o zdravotní stav jeho ženy. Stalo se tak třeba před uplynulým víkendem během návštěvy nemocnice na souostroví Scilly u pobřeží Anglie. "Daří se jí dobře," prozradil budoucí britský král. 

Témata: Princ William