Jak je na tom princezna Kate? Williamova hradba mlčení prolomena!

Kate a William 4

Autor: Pavel Krejčí

13. května 2024 16:26

Vzácné prohlášení ke zdravotnímu stavu princezny Kate. Tak komentují agentury páteční vyjádření jejího manžela na téma, které zajímá Velkou Británii. Co princ William prozradil? 

Princ William byl před víkendem na návštěvě nemocnice na souostroví Scilly u pobřeží Anglie. Ve zdravotnickém zařízení dostal dotaz na princeznu Kate, která momentálně přichází s lékaři často do kontaktu v rámci léčby rakoviny. "Daří se jí dobře, děkuji, ano," odpověděl následník trůnu. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

Čtěte také

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Témata: Kate Middleton Princ William