Jak je na tom Bruce Willis? Pořád je to on, ale... Upřímná zpověď přítele!

Bruce Willis s rodinou. 3

Autor: Pavel Krejčí

15. října 2023 8:26

Legendární Bruce Willis se ze zdravotních důvodů stáhl z veřejného života, přesto se občas americká veřejnost dozví, jak na tom je. Bohužel, nejsou to dobré zprávy. Stav slavného herce se podle všech indicií nadále zhoršuje. 

"Mám dojem, že první tři minuty ví, kdo jsem," uvedl režisér Glenn Gordon Caron pro New York Post. "Není moc verbální. Dříve hltal knížky, ačkoliv nechtěl, aby to někdo věděl. Nyní už vůbec nečte. Všechny jazykové schopnosti už u něj nejsou k dispozici, ale pořád je to Bruce," dodal muž, který byl u toho, když se herec stal v druhé polovině 80. let hvězdou. 

Willis známý především z rolí akčních hrdinů kariéru ukončil už loni v březnu kvůli afázii, nemoci, která ovlivňuje schopnost mluvit a porozumět řeči. Hercova rodina následně oznámila, že jeho stav se od té doby zhoršil. Hollywoodská hvězda trpí frontotemporální demencí.

Frontotemporální demence je nejčastějším typem demence u lidí mladších 60 let. Lidé diagnostikovaní s tímto typem demence mají průměrnou dobu dožití 7 až 13 let. Ve Spojených státech jím trpí mezi 50 a 60 tisíci lidmi, což představuje asi deset procent všech případů demence.

Témata: Bruce Willis