Iveta Bartošová (†48): Je to už deset let... Nova se rozhodla zpěvačku připomenout!

Iveta Bartošová 4

Autor: Pavel Krejčí

1. dubna 2024 9:37

Na den přesně za týden by Iveta Bartošová oslavila 58. narozeniny. V dubnu ale také uplyne již deset let od tragického konce jejího života pod koly vlaku. Nova se rozhodla v těchto dnech připomenout příběh jedné z hvězd české pop music. 

V neděli totiž odvysílala první epizodu životopisné série Iveta, ve které zpěvačku hraje herečka Anna Fialová. Na další díl se televizní diváci mohou těšit v neděli 7. dubna, den před nedožitými 58. narozeninami. Bartošová se narodila 8. dubna 1966 v Kunčičích pod Ondřejníkem. 

Život pak ukončila 29. dubna 2014. Sebevraždu spáchala oblíbená zpěvačka nedaleko svého bydliště v pražské Uhříněvsi, smrt našla pod koly vlaku, který z hlavního města mířil do Benešova. Dopis na rozloučenou adresovala jedinému potomkovi, synovi Arturovi.

Čtěte také

Zprvu veleúspěšná kariéra tak skončila mimořádně tragicky, přestože byla opravdu slibně rozjetá. Již v roce 1986 se v pouhých dvaceti letech stala Zlatou slavicí, triumf pak ještě zopakovala v letech 1990 a 1991.

Následně se ale začal konat pozvolný ústup ze slávy, ačkoliv se Bartošové střídavě dařilo mít úspěch. Ovšem závěrečná léta jejího života byla plná skandálů. 

Témata: Iveta Bartošová TV Nova