Ivan Trojan prozradil, co mu moderní době vadí!

Ivan Trojan 4

Autor: Libor Frýdl

3. srpna 2023 19:25

Herec Ivan Trojan se poprvé vydává na divadelní jeviště jako hlavní postava v monodramatu. Příběh je zaměřený na život rekvizitáře uvnitř souboru Dejvického divadla a jeho tvůrcem je známý dramatik, scenárista a režisér Petr Zelenka.

Ivan Trojan, který nedávno oslavil devětapadesát let, momentálně nejen pracuje na tomto monodramatu, ale také na pokračování kriminálního seriálu Docent, kde ho režíruje Jiří Strach. Tyto projekty výrazně ovlivní jeho blízkou budoucnost.

Na Letní filmové škole v Uherském Hradišti sdělil herec novinářům, že vstup do světa monodramatu pro něj znamená zcela novou výzvu. Nikdy předtím totiž neměl příležitost ztvárnit postavu sám na jevišti. Jeho role vyžaduje naučit se a zvládnout více než 35 stran textu.

"Musím se zhostit úkolu, abych si udržel pozornost a stále měl nějaké cíle," prozradil Trojan. Děj monodramatu je zaměřený kolem světa filmu a pojednává o rekvizitáři, který si uvědomuje, že má silnější vazbu na věci než na lidi.

Ivan Trojan zdůrazňuje, že pro něj je klíčové, aby témata a scénáře byly podnětné a smysluplné. Oceňuje také spolupráci s lidmi, s nimiž má dobrý vztah a s nimiž se cítí sladěný. Pro něj je důvěra zásadním prvkem, který umožňuje tvorbu v rámci různých pohledů a konfliktů. Tím se jeho práce stává autentickou a kvalitní.

Herec také vyjadřuje své znepokojení nad tím, jak moderní doba přináší sníženou osobní komunikaci a náhradu za ni počítači a mobilními telefony. Upozorňuje na důležitost navázání skutečného kontaktu, vzájemného povídání si, objetí a sdílení myšlenek. Pro něj je toto téma zásadní a má vliv na jeho osobní pohled na svět.
 

Témata: Ivan Trojan