Iva Janžurová se potýká s nemocí: Tahle zpráva jí mohla zlepšit den!

Marta Kubišová, Iva Janžurová a Eva Holubová 3

Autor: Pavel Krejčí

28. října 2023 17:48

Objevil se další a o poznání lepší důvod, proč bychom se v tomto týdnu měli zmínit o Ivě Janžurové. Jak známo, legendární herečka se potýká s nemocí a musela odřeknout účast na některých divadelních představeních. Rozveselit ji mohlo alespoň rozhodnutí pražských radních. 

Magistrát hlavního města Prahy totiž informoval, že spolu například s kolegou Františkem Němcem je mezi osobnostmi, které získají čestná občanství. Metropole je společně s medailemi uděluje každý rok jako zvláštní projev úcty lidem, kteří mají úzký vztah k Praze. 

"Udělení čestného občanství a stříbrných a bronzových medailí je způsob, jak ocenit a především poděkovat těm, kteří se zasloužili nejen o hlavní město Prahu, ale především o blaho nás všech," uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

Národní divadlo v uplynulých dnech sdělilo, že legendární herečka se zotavuje ze zápalu plic. Janžurová už nicméně myslí na diváky, kteří se tolik těšili na představení. "Doufám, že se brzy vrátím na jeviště vynahradit, co jsem zameškala," řekla deníku Aha!, podle kterého o ní v těchto dnech pečují dcery Sabina a Theodora. 

Témata: Iva Janžurová