Iva Janžurová ruší představení: Zdravotní potíže a hospitalizace v nemocnici!

Iva Janžurová a Sabina Remundová slavily narozeniny. 3

Autor: Pavel Krejčí

23. října 2023 14:50

Legendární herečka Iva Janžurová se ani v důchodu nevzdala milovaného divadla, lidé ji i po osmdesátce mohou vidět na jevišti. Nikoliv však v těchto dnech, protože známou umělkyni zradilo zdraví. Co se stalo? 

Janžurová v květnu oslavila již dvaaosmdesáté narozeniny, přesto je stále k vidění hned na několika scénách, včetně té u nás vůbec nejslavnější. Ovšem i pražské Národní divadlo se v těchto dnech musí obejít bez ní.

"Paní Iva Janžurová se pod dohledem lékařů zotavuje ze zápalu plic," uvedl mluvčí divadla Tomáš Staněk pro server iDnes.cz s tím, že byla dokonce hospitalizována v nemocnici. "Doufá, že se brzy vrátí na jeviště vynahradit, co zameškala. Ještě ji ale čeká několik dní domácího ošetřování," dodal.

Čtěte také

Legenda české kinematografie, která má doma například dva České lvy za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli, v Národním divadle exceluje především v představení Audience u královny. Hra se ve Stavovském divadle hraje už déle než osm let.

Janžurová v ní hraje královnu Alžbětu II., která loni zemřela v úctyhodném věku 96 let a přepustila místo na trůnu synovi Karlovi III. Herečce sekundují její kolegové Jan Hartl, Igor Orozovič či David Matásek. 

Témata: Iva Janžurová