Internetová hvězda Lil Tay je po smrti, hlásala média! Teď je vše jinak!

Lil Tay

Autor: Libor Frýdl

12. srpna 2023 21:50

Teprve čtrnáctiletá influencerka Lil Tay má za sebou navzdory svému věku velkou řádku kontroverzí. Ačkoliv doba její největší slávy pominula, stále má na kontě miliony sledujících. A možná se je rozhodla využít ke špinavému triku. Médii totiž proletěla podivná zpráva o její smrti, která se nakonec ukázala jako falešná.

Lil Tay je kontroverzní mediální osobností, která získala pozornost na sociálních sítích v roce 2018. V době svého největšího rozkvetu byla známá svými kontroverzními videi, kde předstírala nadměrnou bohatost, extravaganci a nevhodné chování.

Prezentovala se jako "nejmladší flexerka" a fotila se s luxusními automobily, drahým oblečením a zářivými šperky. Její videa byla plná vulgárního jazyka a nevhodných výroků, což vyvolalo diskuse ohledně jejího chování a toho, zda skutečně mluví a jedná na základě své vlastní vůle.

Později se ukázalo, že za touto "postavou" stojí několik dospělých osob, včetně její matky a manažera, kteří ji využívali k získání pozornosti a sledujících. Její kariéra skončila relativně rychle, kvůli kritice a ztrátě zájmu ze strany veřejnosti.

Lil Tay pak prakticky zmizela z veřejného života, byť si několik milionů sledujících udržela. Zájem o ni ale v médiích poklesl, až do tohoto víkendu, kdy internetem proletěla zpráva o její smrti. Na Instagramu se totiž objevil příspěvek, v němž bylo oznámeno, že influencerka i její bratr zemřeli.

O úmrtí informovala řada médií po celém světě, ačkoliv nebylo úplně zřejmé, kdo je vlastně jejím autorem. Po dlouhých 4 hodinách ale Lil Tay šokovala ještě více. Zpráva totiž byla falešná.

"Chci říct, že já i můj bratr jsme v bezpečí a naživu. Jsem však naprosto zlomená a hledám správná slova. Posledních 24 hodin bylo velmi traumatizujících. Celý den mě bombardovaly nekonečné telefonáty lidí, kteří mě mají rádi a snažili se zjistit, co se vlastně stalo. Neznámý člověk zneužil můj Instagram a šířil lži," uvedla Tay pro TMZ.

Dodala, že její účet byl napaden, přičemž dotyčný útočník v úmrtním oznámení uvedl, že její pravé jméno je Claire Hope. Toto jméno se na internetu objevilo v souvislosti s ní už v minulosti, nyní ale influencerka tvrdí, že se ve skutečnosti jmenuje Tay Tian. 

Na věrohodnosti jejího tvrzení nesedí ale ještě něco. Není totiž známo, proč falešné informace o úmrtí rodina nevyvrátila okamžitě, ale čekala oněch 24 hodin. Magazín New York Post se dokonce telefonicky spojil s jejím otcem, který však situaci nekomentoval. Objevují se proto názory, že celá kauza mohla být dopředu vymyšlená, možná s cílem dostat influencerku opět do médií.

Témata: Lil Tay