Imitátor prozradil, jak ho přijal Karel Gott: Pozval mě domů a tam...

Karel Gott s obalem své knihy 4

Autor: Libor Frýdl

3. března 2024 12:05

Zpěvák Emanuel Vohnout se od devadesátých let věnuje hudbě a proslavil se například jako imitátor Karla Gotta. Jak vzpomíná na setkání se zesnulým mistrem?

Pro Aha prozradil, že se s Gottem poprvé potkal na natáčení jednoho pořadu. "Já tam zpíval Zůstanu svůj v takové dance úpravě, kterou pro mě vytvořili Maxim Turbulenc. Pak jsme se sešli a říkal, že se mu to líbilo, že super. Pozval mě dokonce na Bertramku, prý ať přijedu na kafíčko a promluvíme si," řekl.

"Přijel jsem k němu na tu jeho slavnou haciendu, sám mi přišel otevřít, seděli jsme na terase, pili kávičku a probírali jsme vše možné – rodinu, muziku, děti, tohleto, támhleto. Byl to úžasný, neskutečný člověk. I politicky jsme byli na jedné vlně. Seděli jsme spolu takhle asi čtyři a půl hodiny," dodal.

Gott se prý zajímal o jeho další desku a byl přesvědčený, že se prosadí, protože má nádherný hlas. "Každou desku, kterou jsem potom dělal, jsem mu přivezl, pustili jsme si ji spolu, poslouchali a on mi říkal, co si o tom myslí," svěřil se.

Jednou spolu prý natáčeli pro ruskou televizi, kde se ho ptali, jak se může přenést přes to, že Vohnout zpívá skoro k nerozeznání od něj. "A on odpověděl, že v Americe má Elvis Presley tisíce napodobitelů, že se to stejně nedá zastavit. A pokud to někdo dělá dobře a nedělá mu ostudu, tak to bere," doplnil.

Témata: Karel Gott