Hvězda seriálu Hra na oliheň skončí ve vězení?!

O Jong-so

Autor: Libor Frýdl

2. února 2024 16:41

Jihokorejská prokuratura v pátek požádala soud, aby 79letému herci O Jong-suovi vyměřil roční trest odnětí svobody pro obvinění ze sexuálního obtěžování. Uvedla to jihokorejská média.

Osmasedmdesátiletý herec se podle prokuratury v roce 2017 nevhodně dotýkal ženy, uvedla média. On sám přitom obvinění popírá.

"Když v tomto věku stojím před soudem pro takové věci, cítím takovou bolest a utrpení... Mám pocit, že se mi rozpadá celý život," řekl před soudem.

Žena na herce podala stížnost v prosinci 2021, ale případ byl v dubnu odložen bez vznesení obvinění. Na žádost dotyčné byla ale nyní věc znovu otevřena. 

Herec byl obviněn a na svobodě, přesto úřady v Soulu stáhly z oběhu reklamu, ve které herec figuruje. O Jong-so se v roce 2022 stal prvním Jihokorejcem, který získal Zlatý glóbus za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v seriálu.

Hra na oliheň je velmi úspěšný seriál americké internetové televize Netflix, v němž lidé v něm soutěží v sérii smrtelně nebezpečných her o velký finanční obnos. Ten může získat pouze jeden účastník, ostatní při nebezpečných hrách umírají.

Témata: Squid Game (Hra na oliheň)