Herec Pavel Nový se na Berounsku zamiloval! Do koho?

Pavel Nový

Autor: Pavel Krejčí

7. dubna 2024 8:38

Jeho novým objevem není jen tak někdo, nýbrž samotná řeka Berounka, která tudy protéká. Herec tady v létě natáčel komedii Prázdniny s Broučkem, která v půlce dubna zamíří do kin, a byl tímto krajem naprosto okouzlen. Na daleké cesty už se Nový nevydává. Po vleklé nemoci preferuje tuzemsko. Velikonoční svátky strávil doma s rodinou, srdce ho ale stále táhne k Berounce.

Známý herec Pavel Nový, kterého kromě jeho životních rolí proslavila také záliba v otužování, jež mu podle jeho slov zachránila život v těžkém životním období, si po nabitém pracovním období dopřál na Velikonoce pauzu. „Velikonoce u nás probíhají tradičně, jelikož bydlíme na vesnici, chodí k nám koledníci a se všemi se fotíme na dvorku. Je pěkné pozorovat, kterak děti rostou a my stárneme, je to vždy radost,“ vypráví herec, který se vryl do srdcí diváků už v roce 1982 coby Pepa v komedii Marie Poledňákové S tebou mě baví svět. Už za pár dní se opět objeví v komedii, tentokrát s prázdninovou atmosférou. Zahraje si po boku Báry Polákové, Lukáše Příkazkého, Patrika a Markéty Děrgelových, Tomáše Jeřábka, Pavla Zedníčka, Michala Isteníka, Martina Sobotky či Marie Ludvíkové.

Snímek Prázdniny s Broučkem se natáčel na Berounsku, v Kostelních Střimelicích a dalších místech v okolí. „Natáčeli jsme loni v létě a bylo to prima, rád na to vzpomínám, byla tam tehdy taková dobrá prázdninová atmosféra. Jsem moc rád, že se natáčelo v této lokalitě a já jsem se konečně dostal k Berounce. Z doslechu jsem věděl, že je krásná, ale to není nic proti skutečnosti,“ vzpomíná Nový. „Kromě hvězd jako je Bára Poláková nebo Lukáš Příkazký tam s námi hrály i dvě moc šikovný děti Bára Dragounová a Franta Sládek. Byla s nimi velká sranda,“ dodává Nový, který osobní zkušenosti s cestováním v karavanu jako hlavní hrdinové filmu sice nemá, ale dobrodružnou povahu nezapře. „V karavanu jsem nikdy necestoval. To je pro mě něco, co jsem opravdu nezažil a už mě to ani neláká. Jako mladík jsem jezdil na vandry a s rodinou, pokud to šlo, tak jsme trávili volno na chalupě mých rodičů, a někdy ve středním věku jsme byli bráchovým trabantem prvně u moře na severu NDR a potom i v Bulharsku. Až po roce 1990 jsme mohli i do Evropy,“ upřesňuje herec.

V posledních letech tráví herec dovolené odpočinkově. Po vážné nemoci, se kterou před časem bojoval, a její následky si nese dodnes, se na daleké cesty už nevydává. „Dovolenou trávím nejradši u moře nebo v českých lázních. V karavanu už pravděpodobně nikam nevyrazím a přenechám to jiným, třeba Lukášovi Příkazkému, který si s touhle myšlenkou pohrává. Já už se nikam neženu a razím životní heslo, že z ničeho se nemá dělat věda, natož ze života. Světe div se, funguje to,“ uzavírá Pavel Nový, který bude k vidění v kinech v komedii Prázdniny s Broučkem už od 18. dubna.

Témata: Pavel Nový