Helena Vondráčková přišla o přítele! Takhle oplakává odchod Josefa Laufera (†84)

Helena Vondráčková 4

Autor: Pavel Krejčí

24. dubna 2024 16:24

Po čtyřech letech na nemocničním lůžku během uplynulého týdne naposledy vydechl Josef Laufer, který byl velmi populární mezi lidmi v hudební branže. Množství reakcí na jeho odchod o tom jasně vypovídá. Ozvala se například i Helena Vondráčková. 

"Smutním nad ztrátou svého dlouholetého kamaráda a kolegy, se kterým jsem prožila mnoho příjemných pracovních let, ale i přátelských momentů," napsala Vondráčková ke společné fotce s Lauferem, kterou zveřejnila na instagramovém profilu.

"Budeš nám chybět, Pepo," dodala ještě na závěr.

Laufer se narodil ve francouzském Sables d'Olonne v srpnu 1939. Otec pocházel ze Slovenska a živil se jako lékař, maminka byla rodilá Španělka. Jejich umělecky nadaný syn se dostal do tehdejšího Československa až v roce 1947. 

Během vojenské základní služby začal s ochotnickým divadlem a režií, po absolvování vojny začal hostovat v Divadle ABC. V roce 1965 absolvoval herectví na DAMU. Následně začal vystupovat v muzikálech, filmech či televizních pořadech. Rozběhla se mu i kariéra popového zpěváka. S tou je však spojena i velká kontroverze kolem písně Dopis Svobodné Evropě, kterou nazpíval v roce 1976 na oslavu tajného agenta Minaříka.

Laufer byl ženatý, s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou měl dceru Ester, která za otcem v posledních letech docházela do nemocnice, kde ležel v umělém spánku po operaci, kterou absolvoval v březnu 2020.

Témata: Helena Vondráčková Josef Laufer