Hází mu klacky pod nohy? Jaromír Jágr neskrývá zklamání!

Jaromír Jágr 2

Autor: Libor Frýdl

6. března 2024 20:20

Jaromír Jágr vnímá rozhodnutí kladenské radnice odmítnout pětimilionovou dotaci pro A-tým jeho extraligového klubu v letošním roce jako velkou ránu a komplikaci. Uvedl to na klubovém webu.

"Nezastírám, že pro nás je to velká rána, která přišla bez varování a komplikuje nám skládání rozpočtu na další sezonu," prohlásil Jágr. "Nicméně to nezmění náš plán udělat maximum pro udržení extraligy, vytvoření konkurenceschopného týmu a dosažení lepších výsledků," dodal.

Kladenský primátor nedávno ostře kritizoval klub a jeho vedení v čele s Jágrem. Podle něj neodpovídají výsledky extraligového mužstva míře podpory od města. Vedení radnice proto v letošním rozpočtu nepočítá s dotací pro hokejový A-tým, ale plánuje podporu provozu zimního stadionu a mládeže.

Jágr také hovořil o situaci mládeže, která je pro obě strany důležitá. "Po dohodě s městem jsme provedli změny, které slibují zlepšení. Nové vedení spolku mládeže odvádí dobrou práci, která se projeví časem. Díky pomoci města se zlepšily podmínky pro děti a investuje se do zázemí stadionu. Extraliga juniorů je klíčová pro udržení hráčů a poskytnutí příležitostí vlastním odchovancům," konstatoval. 

Témata: Jaromír Jágr