Harrymu a Meghan oficiálně končí jeden velký sen

Meghan Markle 7

Autor: Libor Frýdl

24. září 2023 9:02

Podcast Archetypes oficiálně a definitivně skončil. Meghan Markle oficiálně stáhla přihlášku o ochrannou známku, několik měsíců poté, co jí krachla smlouva se Spotify za 15,5 milionů liber. Původně se spekulovalo, že by podcast pokračoval bez streamovací platformy, dnes je ale již jasné, že se tak nestane.

Meghan Markle stáhla svou přihlášku k ochranné známce pro svůj zaniklý podcast Archetypes. Stalo se tak několik měsíců poté, co Spotify show ukončila.

Vévodkyně ve čtvrtek podala žádost o stažení k americkému úřadu pro patenty a ochranné známky. Stalo se tak poté, co jí v červnu propadl mnohamilionový obchod se Spotify, který zastavil vysílání druhé sezóny.

Podcast herečky a vévodkyně tak fungoval pouze jednu sezónu, odvysílalo se 12 epizod a představili se v něm speciální hosté, jako je Mindy Kaling a Serena Williams. Meghan za něj navíc vyhrála cenu People's Choice Award.

Princ Harry a jeho žena Meghan v polovině června ukončili lukrativní spolupráci s hudební a podcastovou streamovací platformou Spotify. Obsah, který pro ni hvězdný pár vytvářel, ale měl vznikat dál.

Server Entertainment Tonight však naznačil, že projekt by mohl pokračovat na jiném místě. "Tým, který stojí za Archetypes (název podcastu - pozn. red.), je nadále hrdý na podcast, který vytvořil pro Spotify. Meghan pokračuje ve vytváření obsahu pro jeho publikum na jiné platformě," uvedl CNN.

Hvězdný pár patřil mezi nejdůležitější osobnosti, které na konci roku 2020 oznámily dohodu o exkluzivní spolupráci se zmíněnou službou. Spotify tehdy uvedl, že dvojice pro něj bude uvádět a vytvářet podcasty.

Dvojice ale byla propuštěna, protože nevytvářela dostatek obsahu. Od podepsání mnohamilionové smlouvy před necelými třemi lety totiž vzniklo jen dvanáct epizod podcastu.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou na volné noze od února 2021, kdy opustili institut královské rodiny. Nyní žijí v bohaté komunitě na západním pobřeží Spojených států, mají syna Archieho a dceru Lilibet Dianu.

Po ukončení pracovního vztahu se také objevily pochybnosti o pokračování spolupráce dua s Netflixem, zástupce streamovací platformy však na konci června sdělil, že ta si váží partnerství s firmou Harryho a Meghan. Aktuálně se pracuje na dokumentární sérii Heart of Invictus. 

Netflix se muže těšit i na další projekt z dílny vévody a vévodkyně ze Sussexu. Harry a Meghan totiž nedávno koupili práva ke zfilmování úspěšného bestselleru Meet me at the Lake (Potkáme se u jezera) spisovatelky Carley Fortune. 

Koupi filmovacích práv potvrdil magazínu Forbes mluvčí vydavatelství Penguin Random House, které vydalo také memoáry prince Harryho nazvané Spare. Britský list The Sun odhadl, že společnost Archewell Productions zaplatila za práva až 3,8 milionu dolarů. 

Podle experta Marka Boardmana jde o strategickou příležitost. "Adaptace něčeho osvědčeného na obrazovku může být chytrým tahem," konstatoval pro magazín Newsweek. Při té příležitosti nezapomněl zdůraznit, že filmová adaptace má fascinující paralely s vlastní love story prince Harryho a jeho ženy Meghan.

Zahraniční média už dříve upozornila, že příběh knihy, která strávila pět týdnů na seznamu bestsellerů deníku New York Times, se podobá osudu vévody a vévodkyně ze Sussexu. Odehrává se totiž v Torontu, kde Meghan žila a natáčela seriál Kravaťáci (Suits), když začala randit s mladším synem současného britského krále Karla III. 

Spisovatelka Carley Fortune v prohlášení uvedla, že vyhlíží spolupráci s Netflixem a Archewell Productions, aby se příběh dostal také na obrazovky. 

Témata: Meghan Markle