Harry dorazí na Ostrovy bez Meghan! Kdy se uvidí s nemocným Karlem III.?

Král Charles se synem a vnukem

Autor: Pavel Krejčí

6. února 2024 8:33

Princ Harry přijede do Velké Británie bez manželky Meghan, aby se setkal s nemocným otcem, králem Karlem III. Lékaři mu diagnostikovali blíže nespecifikovaný typ rakoviny. Panovník, který nastoupil na trůn v září 2022 po smrti královny Alžběty II., už v lednu absolvoval lékařský zákrok kvůli zvětšené prostatě. 

Princ Harry poletí do Londýna navštívit svého otce, uvedl jeho tým podle BBC. V tuto chvíli není jasné, kdy na Ostrovy dorazí. Kalifornii by ale měl opustit v nadcházejících dnech. Manželka Meghan zůstane s oběma dětmi ve Spojených státech amerických.

Palác uvedl, že král sdělil svou diagnózu členům rodiny osobně. V případě mladšího syna to zřejmě muselo být telefonicky. 

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Monarcha strávil na konci ledna tři noci na soukromé klinice London Clinic, přičemž podstoupil lékařský zákrok.

Karel III. v pondělí podle prohlášení zahájil léčbu onkologického onemocnění. "Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované akce, přičemž se očekává, že ho zastoupí ostatní členové rodiny. 

Král se v pondělí vrátil ze sídla v Sandringhamu, kde ještě v neděli mával lidem po návštěvě kostela. Panovník bude pokračovat ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Témata: Princ Harry Meghan Markle Král Charles III. (Karel III.)