Harry a Meghan už se nebojí? Chystá se první vystoupení od "téměř katastrofální" honičky!

Vévodkyně Meghan a princ Harry

Autor: Pavel Krejčí

3. srpna 2023 9:39

Princ Harry a jeho žena Meghan naplánovali první oficiální veřejné vystoupení od květnové "téměř katastrofální" honičky v New Yorku. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se v září objeví na hrách Invictus Games v německém Düsseldorfu. 

Hry začínají v sobotu 9. září a budou pokračovat až do následující soboty 16. září. Závěrečný den události bude patřit hvězdnému páru. New York Post uvedl, že Meghan se rozloučí s účastníky a jejich rodiny, zatímco Harry pronese závěrečnou řeč. 

Podle zmíněného deníku půjde o první veřejné vystoupení dvojice od jejich účasti na květnovém předávání cen v New Yorku, po kterém se oba společně s maminkou bývalé herečky Dorií Raglandovou dostali do honičky s paparazzi. Mluvčí páru ji tehdy označil za "téměř katastrofální".

"Z této honičky, která trvala přes dvě hodiny, málem vyplynulo několik nehod s dalšími řidiči, chodci či policisty. Status veřejně známé osoby se pojí s určitým zájmem veřejnosti, ale nikdy by nemělo dojít k ohrožení zdraví," poznamenal mluvčí.

Newyorský taxikář Sukhcharn Singh, který měl pár zhruba deset minut ve svém voze, ovšem řekl BBC, že incident nevnímal jako nebezpečnou honičku. Pro dvojici jej odchytil její osobní strážce. 

"Zablokoval nás popelářský vůz a najednou se objevili paparazzi a začali fotit," popsal s tím, že Harry a Meghan se mu chystali sdělit cíl cesty, jenže bodyguard rozhodl o návratu na policejní stanici. "Působili nervózně, zřejmě je pronásledovali celý den," podotkl šofér.

Řidič si rozhodně nemyslí, že vévoda a jeho žena byli v nebezpečí. Paparazzi podle něj nebyli agresivní. "Měli jsme je na zadku, to je celé, nic víc," poznamenal. Singh označil Harryho a Meghan za slušné lidi, kteří se s ním hezky rozloučili. Za jízdu platil bodyguard. "Bylo to skvělé. Deset minut, padesát dolarů. Co víc si přát?" dodal. 

Témata: Princ Harry Meghan Markle